Główne kategorie

Przetłumacz na język

Czy myć panele i mocno zabrudzoną podłogę?

Czy myć panele i mocno zabrudzoną podłogę?

Czysta podłoga wnosi do naszych domów prawdziwy powiew świeżości. Niestety, życie jest życiem i czasami stan naszych podłóg daleko odbiega od naszych oczekiwań. Jak myć podłogę, żeby była czysta i jakie środki sprawdzą się do czyszczenia różnych rodzajów powierzchni? Przedstawimy Wam dziś receptę na czystą podłogę!

Mycie paneli podłogowych — o czym należy pamiętać?

Panele to jeden z najpopularniejszych rodzajów podłóg, z którym możemy się spotkać zarówno w domach, jak i w biurach. Pamiętać należy, że mycie i konserwacja paneli podłogowych wymaga pewnych świadomych działań. Przede wszystkim, nie każdy środek czyszczący nadaje się do paneli. Podłogi te należy myć także w taki sposób, aby ich nadmiernie nie przemoczyć. Konieczne jest także dokładne odkurzenie podłogi przed rozpoczęciem czyszczenia na mokro.

Czyste i błyszczące panele podłogowe mogą stać się dumą każdego wnętrza, w istotny sposób wpływając na wygląd całej przestrzeni, a tym samym — na samopoczucie osób w niej przebywających. Są także podstawą zachowania właściwego poziomu higieny w naszych pomieszczeniach.

Czym myć panele podłogowe?

Brudne i matowe panele nie wyglądają estetycznie, są jednak zmorą wielu mieszkań i biur. Niestety, szybkie mycie podłóg twardą wodą lub niewłaściwymi środkami mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego. Zmatowienie czy zacieki na panelach to niepożądane, aczkolwiek częste efekty uboczne sprzątania.

Zastanawiasz się zatem czym wyczyścić mocno zabrudzone panele oraz jaki płyn do paneli bez smug sprawdzi się najlepiej? Mamy dla Ciebie propozycje naszych innowacyjnych, autorskich środków do czyszczenia podłóg! Wiemy doskonale jak pielęgnować panele podłogowe oraz inne rodzaje powierzchni płaskich!

Laboratorium Pani Domu Gruntowne Czyszczenie

Czym myć panele podłogowe, żeby nie było smug? Kilkukrotne mycie i polerowanie oraz korzystanie z dużej ilości detergentów w domu nie jest konieczne! Laboratorium Pani Domu Gruntowne czyszczenie 1l to uniwersalny środek do czyszczenia podłóg, po który zdecydowanie warto sięgnąć! Usunie on nawet uporczywe plamy i sprawdza się do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni, w tym do mycia paneli podłogowych (z pomocą preparatu można czyścić zarówno panele laminowane, jak i panele winylowe), innych podłóg drewnianych, kafelków czy linoleum. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby mieć jeden, skuteczny środek do każdego rodzaju powierzchni!

Na czym polega fenomen naszego innowacyjnego środka? Jest to skoncentrowany preparat o pH 12, który zawiera aktywne składniki o właściwościach wysoko penetrujących. Usunie każdą pojedynczą plamę, jak i wyczyści całą podłogę! Preparat pomoże pozbyć się starych zabrudzeń, tłuszczu, kurzu, oleistych plam oraz wszelkich innych zanieczyszczeń.

Jak stosować nasz środek do gruntownego czyszczenia podłóg? W przypadku regularnego „codziennego” sprzątania należy przygotować roztwór 20 ml płynu na każdy litr wody. W przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń dawkę można zwiększyć do 50 ml płynu na każdy litr wody. Następnie należy umyć panele płynem, nie doprowadzając do ich wyschnięcia. W kolejnym kroku zaleca się przetarcie podłogi czystą wodą (mopem lub wilgotną szmatką).

Nie zapomnij o fugach!

Wiesz już czym myć panele! A co zrobić z brudnymi podłogami w kuchni czy w łazience? Z naszą pomocą zadbasz nie tylko o czystość podłóg, ale także wyczyścić swoje fugi! D-LUX Płyn Do Czyszczenia Fug 1 L to skoncentrowany środek, który z powodzeniem usuwa kłopotliwe zabrudzenia nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto preparat działa bakteriobójczo i zwrócić uwagę na niego powinni szczególnie rodzice małych dzieci oraz posiadacze zwierząt.

Stosowanie preparatu jest niezwykle proste. Zwilż fugi (wystarczy wykorzystać do tego szczotkę od mopa oraz zwykłą wodę), a następnie polać fugę preparatem. W przypadku standardowych zabrudzeń wykorzystać można jego wodny roztwór (w proporcjach 1:1), z kolei przy mocnych zabrudzeniach możliwe jest użycie środka bez rozcieńczania. Po zastosowaniu preparatu powierzchnia fug zacznie się pienić. Wystarczy odczekać 30-60 sekund, a następnie przetrzeć (bez intensywnego pocierania!) fugę ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Fugi będą jak nowe!

Mycie paneli podłogowych bez smug — kilka praktycznych wskazówek

Jak szybko umyć podłogę, żeby nie było smug? Smugi na podłodze po umyciu mogą wynikać z użycia zbyt dużej ilości wody, źle dobranego detergentu lub rodzaju urządzenia (mopa), którym myjemy podłogę. Czyszczenie paneli drewnianych zawsze powinno rozpoczynać się od ich dokładnego odkurzenia (zdecydowanie lepiej wybrać odkurzacz od zamiatania podłóg szczotką!). Dopiero później należy przystąpić do mycia na mokro — istotne jest, aby nie używać zbyt dużej ilości wody. Nadmiar wody należy odcisnąć z mopa przed jego zastosowaniem.

Jest jeszcze jedna technika mycia paneli, która pozwala usunąć zanieczyszczenia bez smug: należy pociągać mopem zgodnie z kierunkiem ułożenia paneli, a nie w poprzek łączeń. Tyczy się to szczególnie kwestii czyszczenia paneli laminowanych.

Pielęgnacja paneli — jakich narzędzi używać?

Do odpowiednich czynności pielęgnacyjnych podłóg zaliczyć należy także dobór odpowiedniego narzędzia. A zatem, czym czyścić panele podłogowe? Podstawowym zestawem jest odkurzacz i mop. Zaleca się wstępne czyszczenie podłóg z pomocą odkurzacza, gdyż ułatwia to późniejsze uniknięcie smug. W przypadku zamiatania podłóg drobinki kurzu mogą unieść się w powietrze, a następnie z powrotem opaść na panele — przy późniejszym myciu na mokro mogą na ich powierzchni pozostawić niepożądane ślady.

A jaki mop wybrać? Zdecydowanie lepiej sprawdzi się mop podłużny od mopa paskowego — znacznie łatwiej wycisnąć go z nadmiernej ilości wody, ułatwia on także polerowanie podłogi. Wypróbować można także mop elektryczny. Niektórzy preferują również zastosowanie mopa parowego, który pomaga nie tylko oczyścić, ale i odkazić podłogi.

Co zamiast płynu do podłóg?

Czy czyszczenie paneli bez dedykowanego środka czyszczącego jest możliwe? Istnieje kilka domowych sposobów na czyste podłogi, choć należy je traktować raczej jako doraźne rozwiązanie. Panele podłogowe potrzebują odpowiednich detergentów, a ich niewłaściwa pielęgnacja może je uszkodzić.

Czym umyć podłogę bez płynu? Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, to wypróbować możemy jeden z następujących sposobów:

  1. Woda z dodatkiem octu

    Jednym z dobrze znanych domowych sposobów czyszczenia paneli jest ich mycie roztworem wody z octem. Wystarczy pół szklanki octu wlać do pojemnika z gorącą wodą, a następnie wykorzystać tę mieszankę do wyczyszczenia podłogi. Taka ilość octu nie powinna zaszkodzić panelom. Jest to ekologiczne rozwiązanie, choć ma swój minus, a jest nim nieprzyjemny zapach octu. Co prawda, po paru chwilach przestaje być odczuwalny, jednakże osoby wrażliwe na zapachy mogą nie polubić się z tą metodą.

  2. Płyn do mycia naczyń

    Do gorącej wody można także dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Tą metodą można doraźnie wyczyścić panele drewniane, pamiętając o odsączeniu nadmiaru wody i myciu podłóg zgodnie z kierunkiem ich ułożenia. Nie można także przesadzać z ilością detergentu. Odrobina płynu wystarczy do przywrócenia czystości w domu.

  3. Olejek eteryczny do mycia podłóg

    Niektórzy wykorzystują także naturalne olejki eteryczne do mycia podłóg: dodają kilka kropel do wody lub do wykorzystywanego detergentu. Należy uważać na ilość olejku — zbyt duża jego dawka może skutkować zmatowieniem podłogi. Naturalne olejki eteryczne mają także bardzo intensywny zapach. Choć z reguły jest przyjemny, to w nadmiarze może okazać się męczący.