Główne kategorie

Przetłumacz na język

Sprawdzony środek do czyszczenia i dezynfekcji toalet

Sprawdzony środek do czyszczenia i dezynfekcji toalet

Sprawdzony środek do czyszczenia i dezynfekcji toalet. 

Toaleta i jej okolice to miejsce, gdzie z wiadomych względów jest zdecydowanie najwięcej różnego rodzaju bakterii i wirusów. 

Czym wyczyścić muszlę klozetową?

W przypadku toalety, jak i wielu innych powierzchni najważniejszym czynnikiem podczas sprzątania jest regularność. Regularne czyszczenie zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się bakterii i utrzymuje naszą toaletę względnie sterylną. 

Poprzez regularne czyszczenie muszli klozetowej rozumiemy częstotliwość co najmniej dwóch razy w tygodniu. 

Jak umyć muszlę klozetową?

Ta kwestia wydaje się na pierwszy rzut oka dość prosta, jednak, czy na pewno taka jest?  

W regularnym myciu najważniejsze, abyśmy skupili się na dezynfekcji, czyli zalaniu muszli toalety specjalnym płynem do toalet, który skutecznie zabije wszystkie bakterie i drobnoustroje. 

Taki płyn musi wykazywać silne właściwości odkażające, aby zarazki powstałe podczas codziennego użytkowania toalety nie mogły się namnażać i narażać nas na różnego rodzaju choroby. 

Płynem wykazującym takie właściwości, jest chociażby D-LUX Chloratos 1L.  

To substancja czyszcząca, która dokładnie usuwa zanieczyszczenia z toalet niewidoczne dla ludzkiego oka. Przeznaczony jest głównie do czyszczenia sanitariatów, jednak sprawdzi się także w zabrudzeniach umywalki, wanny czy prysznicu, powstałych w wyniku kapiącej wody. 

Wracając do procesu czyszczenia, gdy zalejemy już toaletę specjalnym płynem należy odczekać kilka chwil, aby środek mógł efektywniej zadziałać. 

Następnie szczotką do toalety dokładnie szczotkujemy sedes, zwracając uwagę na miejsca szczególnie narażone, takie jak kołnierz muszli i centralna część sedesu, która przyjmuje najwięcej zanieczyszczeń.

Następnie wszystko dokładnie spłukujemy.

Raz na jakiś czas należy jednak poświęcić swojemu sedesowi nieco więcej uwagi i przeprowadzić jego gruntowne mycie.

Należy wtedy ponownie wyczyścić wnętrze muszli, tak jak w przykładzie opisanym powyżej, ale również skupić się na zewnętrznej części sedesu oraz na desce. 

Czym wyczyścić zacieki w muszli klozetowej?

Wiemy, że nie zawsze mamy możliwość posprzątania sedesu regularnie i może zdarzyć się sytuacja, że nasz sedes zajdzie mocnym osadem z kamienia. 

Czasem, gdy instalacja sanitarna jest nieco przestarzała, zawarte w niej metalowe elementy ulegają korozji, która przedostaje się do wody i w konsekwencji tworzy rdzawy nalot widoczny na muszli klozetowej. 

Tak silne zabrudzenia wymagają niezwykle silnego i skutecznego środka do czyszczenia toalet, na przykład D-LUX Kamień i rdza 1l.

EMMFmTxva9fISYb4_e3bpBhUWqiFPs16rZAikBGRPuMbbctcWMSMr5GI6TRYxBfhSytxk2bVTiE9GfWVSMQ97t-zmkei998V7kSpTH-jergl_9umo8mHOcH1K9ntLHeg2ntZaGzR

D-LUX Kamień i rdza jest wyjątkowo skoncentrowanym środkiem czyszcząco-dezynfekującym.  

Jest niezwykle silnym środkiem, charakteryzującym się krótkim czasem reakcji i silnym działaniem czyszczącym. Odpowiednie połączenie składników zapewnia skuteczne mycie urządzeń sanitarnych, ale też pomoc w neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. 

Z pomocą D-LUX Kamień i rdza w kilka chwil usuniesz: 

  • wapno,
  • kamień urynowy,
  • kamień wodny, 
  • rdzę,
  • nawet stare zaprawy murarskie!

CnNmMQFyjfbMd7PQYVWCWjS_34-JAhMX9qeoDKQa2t1w0P9QdS7YU3Yr5bz7DJNS_2gCHQaZwVmZxqDm0JIvq9D-_gz2SVdPpwIDOgHn_HUk2nzziXZ7SgKx4lrRo24WNtLX6Fru

Płyn dostępny jest wyłącznie w Laboratorium Pani Domu, które jest właścicielem marki D-LUX, w której skład wchodzą takie produkty jak D-LUX:

  • płyn do fug, 
  • płyn do błyskawicznego usuwania pleśni,
  • płyn do skutecznego usuwania przypaleń z dna garnków i patelni. 

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.