Jak usunąć pleśń ze ściany?
Mało kto lubi niechcianych gości w swoim domu. To samo dotyczy pleśni. Jest to rzecz wysoce niepożądana, która może pojawiać się w różnych miejscach np. na fudze lub na ścianie. Nie tylko brzydko to wygląda, ale także jest groźna dla dużych oraz małych domowników, dla dorosłych i dzieci. Jak zatem poradzić sobie z problemem tego rodzaju? Jak pozbyć się pleśni w domu? Odpowiadamy!
Pleśń w domu – jak się pozbyć?
Jeżeli zauważysz, że w Twoim domu pojawiły się nieestetyczne czarne plamy – musisz działać. Jest to pleśń, która niestety źle wpływa na zdrowie. W niektórych przypadkach (np. alergii, astmy, osób starszych lub maluszków) bywa naprawdę niebezpieczna. Warto wiedzieć, że samo usunięcie grzyba nie wystarcza, ważne jest również to, aby zapobiec jego ponownemu rozwojowi. Na szczęście Laboratorium Pani Domu stworzył idealny środek, który doskonale sprawdza się w przypadku tego mikroorganizmu. Mianowicie płyn do pleśni z serii D-LUX!
Należy mieć świadomość, że w pierwszej kolejności należy sprawdzić wentylację w domu. Źle odprowadzana wilgoć z pomieszczeń przyczynia się do pojawiania się tego nieproszonego gościa na powierzchni ścian. Co więcej, zanim zaczniemy zastanawiać się – co zabija pleśń – warto wiedzieć, że może mieć ona różną formę. Mianowicie zdarza się, że przybiera ona barwę zieloną, rudą, a nawet żółtą. Dlatego trzeba zastosować środki na pleśń D-LUX, które z łatwością pozbywają się tych mikroorganizmów z różnorodnych faktur ściennych. Usuniesz ją nawet z ozdobnego tynku czy też tapety. Ponadto to dzięki temu preparatowi możesz zlikwidować również zabrudzenia takie jak glony czy mchy. Dodatkowo środki na pleśń od Laboratorium Pani Domu pozbywają się nieprzyjemnych zapachów, które pojawiają się w pomieszczeniach z pleśnią.
Czym usunąć pleśń?
Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się śladów pleśni – zobacz serię środków D-LUX stworzonych właśnie na ten rodzaj zabrudzeń. Dzięki nim usuniesz ślady ze ścian, ale również z podłóg. To także doskonałe rozwiązanie, aby zlikwidować nieestetyczne (zwykle) czarne plamy z trudno dostępnych miejsc. Dlatego, jeżeli w pojawiła się pleśń w Twoim mieszkaniu, zwłaszcza w różnych szczelinach oraz na fugach, wykorzystaj propozycję od Laboratorium Pani Domu. Warto wiedzieć, że nie tylko usuną one główne źródło problemu, ale także zabezpieczą całą powierzchnię przed ponownym pojawieniem się tego mikroorganizmu.
Usuwanie pleśni produktami D-LUX jest dziecinnie proste. Wystarczy preparat rozprowadzić po zanieczyszczonej ścianie, a następnie pozostawić go na jakiś czas (producent podaje minimum 20 minut). Ważne, żeby nałożyć środek równomiernie, na całą pleśń. To daje pewność, że wszelkie zarodniki grzyba, drobnoustroje i inne mikroorganizmy zostały zniszczone, a pleśń nie wróci. Oczywiście w przypadku trudnej sytuacji, mianowicie, gdy nieproszony gość jest uporczywy i sporych rozmiarów – czynności trzeba powtórzyć. Zdarza się, że nawet wielokrotnie, dopóki ściana nie uzyska pożądanego przez nas wyglądu.
Płyn do pleśni D-LUX idealny dla Ciebie i Twojego domu!
Pleśń może pojawić się w każdym domu, czy też mieszkaniu. Jest to niezwykle kłopotliwy problem, ale wystarczy tylko niewielka wilgoć, brak odpowiedniej wentylacji i wykwit grzyba na ścianie jest gotowy. W niektórych przypadkach tylko szybka reakcja może uratować sytuację – mowa tu o np. o awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ten przypadek wymaga sprawnego osuszenia zalanego pomieszczenia, a w momencie pojawienia się pierwszych nieestetycznych czarnych plam – zastosowania środka na pleśń należącego do serii D-LUX.
Zadbaj o swoje zdrowie i swoich bliskich ze środkami do czyszczenia ścian z niebezpiecznego grzyba od Laboratorium Pani Domu. To szkodliwe zjawisko może mieć zły wpływ ma układ oddechowy małych dzieci, starszych członków rodziny oraz osób ze skłonnościami do alergii lub chorymi. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć pleśń z wnętrza swojej sypialni, łazienki, czy też jadalni – postaw na serię D-LUX. Dzięki nim powierzchnie w Twoim domu odzyskają dawny blask, a przy tym staną się mniej przyjaznym środowiskiem dla rozwoju mikroorganizmów tego rodzaju.