Jak odmrozić szybę samochodową szybko i skutecznie?
Chłodne noce i zimny wiatr potrafią być zmorą dla użytkowników samochodów. Nie każdy zawsze ma bowiem możliwość, aby parkować auto w garażu. Oznaką zimna są zamarzające szyby, które nie pozwalają szybko wyruszyć w podróż. A skrobanie szyb na mrozie do przyjemnych nie należy. Czy można uniknąć skrobania szyb? Poznaj nasze sposoby na to, jak szybko odmrozić szyby w aucie!
Czym odmrozić szyby w samochodzie? Jak usunąć lód z podjazdu?
Jak szybko odmrozić szyby w aucie? To pytanie zadaje sobie chyba każdy kierowca, który spiesząc się rano, zastał oblodzone szyby w swoim pojeździe. A do tego jeszcze oblodzony podjazd, który utrudnia ruszenie z miejsca nawet na zimowych oponach… Też znamy ten ból… i postanowiliśmy znaleźć sposób na to, aby rozprawić się z zamarzniętymi szybami i podjazdami szybko i skutecznie! Poznaj nasze sposoby na walkę z lodem!
1. D-LUX odmrażacz do szyb 600 ml — rewolucyjny preparat do odmrażania szyb
Jak szybko rozmrozić szybę w samochodzie? To oczywiste — wykorzystując nasz odmrażacz szyb D-LUX! Jest to innowacyjny produkt, przy którym lód i szron nie mają szans! Preparat gwarantuje błyskawiczne odmrożenie szyb niezależnie od warunków atmosferycznych. W odróżnieniu od innych podobnych środków ma on znacznie niższą temperaturę zamarzania — skutecznie usunie zamrożenia nawet przy -70 stopniach! Zapomnij o męczącym używaniu skrobaczki i marznących dłoniach! Dodatkową zaletą naszego preparatu jest jego całkiem przyjemny zapach.
Jak odmrozić szyby w samochodzie z pomocą naszego środka? Jest to niezwykle proste. Wystarczy nanieść preparat na zamrożoną szybę (dzięki opakowaniu z atomizerem jest to bardzo łatwe) i odczekać do momentu zadziałania produktu. Następnie należy usunąć resztki rozmrożonego lodu i przetrzeć szybę (chociażby z pomocą wycieraczek). Gotowe! Możesz wsiadać do wozu i ruszać!
2. D-LUX Anty-Lód — Preparat do usuwania lodu i śniegu - 4kg
Odmrażanie szyb to nie jedyny problem, jaki pojawia się w okresie zimowym. Śnieg i mróz atakują nie tylko szyby pojazdu, ale także nasze zewnętrzne schody, chodniki i podjazdy. Oblodzenia nie mają jednak szans z naszym środkiem D-LUX Anty-Lód!
Sól jest dobrym rozwiązaniem na śnieg i lód, ale nasz D-LUX - jeszcze lepszym! Opiera się on na działaniu chlorku magnezu, który jest dużo lżejszy, skuteczniejszy, bezpieczniejszy i bardziej wydajny od soli. Preparat działa poprzez wytwarzanie temperatury wskutek wystąpienia reakcji chemicznej. Temperatura roztapia śnieg i lód oraz niweluje błoto pośniegowe. Chlorek magnezu nie niszczy powierzchni, nie pozostawia śladów na butach i jest w pełni bezpieczny dla środowiska.
D-LUX Anty-Lód działa nawet w bardzo niskich temperaturach (do - 30 stopni), sprawdzi się także na pochyłych powierzchniach. Można stosować go w dwojaki sposób:
- Na sucho: środek wystarczy wysypać na zamarzniętą powierzchnię i odczekać kilka minut, aż lód się rozpuści. Preparat chroni powierzchnię przed ponownym zamarznięciem.
- Na mokro: środek można zmieszać z wodą w proporcji 1:1. Mieszankę należy następnie wylać na zamarzniętą powierzchnię.
Chlorek magnezu jest w pełni bezpiecznym środkiem dla ludzi, zwierząt i nawierzchni. To jedyny związek chemiczny dopuszczony przez Ministra Środowiska do używania na drogach publicznych. Dzięki naszemu preparatowi możesz korzystać z jego dobrodziejstw również na swojej posesji!
Jak zapobiec zamarzaniu szyb?
Wiesz już jak szybko odmrozić szyby w samochodzie z pomocą naszego specjalnego preparatu. Nie ma jednak wątpliwości, że warto stosować także działania prewencyjne. Co robić, aby odmrażanie szyb w samochodzie nie było konieczne?
Dobrą metodą jest okrywanie szyby specjalną matą lub tekturą. To akcesorium po prostu kładzie się na przednią szybę. Mata ochroni szybę samochodu przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, czyli także przed zamarzaniem.
A jak zapobiec zamarzaniu szyby od środka? Powstawanie lodu wewnątrz auta nie zdarza się często. Może być oznaką bardzo wysokiej wilgotności lub problemów z filtrem kabinowym. Aby zapobiegać zjawisku, warto wietrzyć samochód zawsze po zakończonej podróży.
A jak odmrozić szyby w samochodzie od środka? Najlepiej po prostu włączyć ogrzewanie. Pamiętaj jednak, by nawiew nie był skierowany bezpośrednio na szybę — nagła zmiana temperatur mogłaby doprowadzić do jej pęknięcia. Nadmiar wilgoci możesz usunąć szmatką lub ręcznikiem papierowym.
Odmrażanie szyb — domowe sposoby
Czy istnieje jakiś skuteczny domowy sposób na zamarznięte szyby w aucie? Z zamarzającymi szybami najlepiej radzą sobie dedykowane środki, warto jednak znać domowe sposoby, które można wykorzystać w sytuacji awaryjnej.
- Skrobaczka do szyb
Ze skrobaniem szyb wiąże się nieco niedogodności w postaci naszej pracy, marznących dłoni. W dodatku narzędziem trzeba posługiwać się ostrożnie, aby nie uszkodzić szyby lub karoserii. Dlatego właśnie bezpieczniej jest stosować środki chemiczne do odmrażania na szyby i lusterka.
- Denaturat
Awaryjnie szyby można rozmrozić, spryskując je roztworem wody i denaturatu. I choć jest to dość skuteczna metoda odmrażania, to jednak denaturat bardzo często pozostawia problematyczne smugi na szkle.
- Ciepła woda
O ile wylanie wrzątku na zamarzniętą szybę skończyłoby się jej zniszczeniem, o tyle stosowanie ciepłej wody w walce z oblodzeniami ma już sens. Należy jedynie zadbać o mniejszą różnicę temperatur. Cienką warstwę lodu lub szronu na szynach może usunąć już woda w temperaturze pokojowej (zwłaszcza, jeśli na zewnątrz utrzymują się minusowe temperatury).
- Roztwór soli i octu
Do butelki z atomizerem należy dodać wodę, kilka łyżek octu oraz łyżkę soli kuchennej. Miksturą należy spryskać szybę, a następnie poczekać aż ta odmarznie. Później można próbować uruchomić wycieraczki.
Stosowania domowych sposobów raczej nie zaleca stosować się na co dzień. Warto je znać, gdyż w niektórych sytuacjach mogą się okazać bardzo pomocne. Należy pamiętać, że specjalne środki działają znacznie szybciej i są w pełni bezpieczne: zarówno dla szyb, karoserii, wycieraczek, jak i usterek. Nie są też drogie, dlatego kierowcy zawsze powinni mieć je w swoim ekwipunku, gdy na zewnątrz zaczynają pojawiać się pierwsze przymrozki!