Główne kategorie

Przetłumacz na język

Jak i czym myć okna, aby nie miały smug? Jak i czym umyć białe plastikowe ramy okienne?

Jak i czym myć okna, aby nie miały smug? Jak i czym umyć białe plastikowe ramy okienne?

Tajemnice skutecznego mycia okien

Większość z nas nie lubi myć okien, ale brudne okna też mało komu odpowiadają. Dlatego do jakiś czas trzeba podejmować się tej niewdzięcznej czynności. Jest to tym żmudniejsze, że oprócz czyszczenia szyb należy umyć dokładnie także i ramy okienne. Istnieje wiele pomysłów mycia szyb, jednak zawsze należy zacząć od tego samego, czyli od usunięcia z parapetów kwiatów i innych przedmiotów utrudniających otworzenie okna.

Następnym etapem jest dokładne odkurzenie parapetów i ram okiennych, usunięcie zaschniętych liści czy resztek owadów. Dopiero tak przygotowana powierzchnia nadaje się do tego, aby zacząć myć okna. Zanim rozpoczniesz, upewnij się, że masz przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria:

  • wiadro lub miskę,
  • ściereczkę z mikrofibry,
  • gąbkę,
  • ręczniki papierowe,
  • ściągaczkę do wody,
  • odpowiedni preparat do mycia szyb.

Mycie okien najlepiej przeprowadzić jest wczesnym rankiem lub w pochmurny dzień, dzięki czemu płyn rozprowadzony na szybie nie będzie wysychał zbyt szybko, a odbijające się od czyszczonej powierzchni szkła promienie słońca nie będą raziły Cię w oczy.

Czym najlepiej myć okna?

Każda gospodyni domowa ma swój sprawdzony sposób na to, jak szybko umyć okna, a wśród środków do tego używanych znajdziemy:

  • płyn do naczyń,
  • płyn do płukania tkanin,
  • mycie okien gliceryną,
  • mycie ciepłą wodą.

Można też myć okna specjalną ściereczką - pomysłów jest naprawdę wiele, a zwolenniczki każdej metody deklarują, że dzięki swojemu sposobowi mają zawsze idealnie lśniące okna.

W praktyce jednak bywa różnie, z pewnością zdarzyło Ci się nie raz myć szyby zgodnie z instrukcją mamy lub babci, a szyby mytego okna pokrywały nieestetyczne smugi. Czyszczenie okien okazać się może naprawdę trudne. Jeżeli chcesz sobie ułatwić to zadanie, wybierz przede wszystkim odpowiedni płyn do mycia okien.

Mycie okien bez smug – naprawdę skuteczny środek

Prawdopodobnie najbardziej ekologiczne jest mycie okien wodą, jednak zadowalający skutek można osiągnąć chyba tylko wtedy, jeżeli robi się to naprawdę często. Jeżeli mieszkasz w mieście, a do tego przy ruchliwej ulicy, to na szybach bardzo szybko pojawiają się zanieczyszczenia, różnego rodzaju osady, nawet w postaci tłustych plam.

Mycie okien octem może być bardzo skuteczne, ale dla wielu osób zapach octu jest trudny do zniesienia, nawet po dodaniu do niego kilku kropli olejków eterycznych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie sięgnięcie po sprawdzony preparat, jakim jest płyn do mycia okien D-Lux. Jest to skoncentrowany płyn do mycia szyb i innych powierzchni szklanych. Produkt ten skutecznie usuwa brud, tłuszcz i kurz, nie pozostawiając smug. D-Lux jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów szyb, w tym szyb samochodowych. Poza tym jest to środek bardzo wydajny  łatwy w użyciu.

Mycie okien płynem D-Lux 

Mycie oknem z płynem D-Lux przebiega zdecydowanie szybciej, a efekt za każdym razem jest doskonały. Aby umyć zabrudzone okna, należy spryskać płynem całą powierzchnię szyby, a następnie energiczne przetrzeć je ściereczką z mikrofibry lub papierowym ręcznikiem. W przypadku uporczywych zabrudzeń możesz ponownie rozprowadzić płyn D-Lux na powierzchni szyby, może się także przydać mocniejsze dociśnięcie ściereczki. 

Wystarczy kilka minut, aby mieć idealnie czyste szyby! Dzięki zawartości alkoholu woda szybciej paruje, nie tworzą się nieestetyczne smugi, a szkło pozostaje perfekcyjnie czyste. Płyny do mycia okien marki D-Lux przeznaczone są także do mycia innych powierzchni szklanych takich jak lustra, kabiny prysznicowe czy kuchenki.

Czym myć ramy okien plastikowych?

Czyste okna to nie tylko mycie szyb, należy pamiętać także o umyciu plastikowych ram. Białe ramy bardzo szybko się brudzą, dlatego należy je regularnie czyścić. W tym celu do mycia ram można wykorzystać płyn do mycia naczyń D-Lux, który skutecznie zmiękcza brud i usuwa także tłuste plamy. Do ciepłej wody wystarczy dodać kilka kropel płynu i umyć ramy miękka gąbka zamoczoną w roztworze. Następnie wystarczy opłukać ramę czystą wodą i wytrzeć ją do sucha ręcznikiem papierowym.

Do czyszczenia białych plastikowych ram sprawdzi się doskonale D-Lux Mleczko Czyszczące z Wybielaczem, a ramy drewniane można umyć odtłuszczaczem D-Lux albo klasycznym płynem do mycia podłóg.

Produkty marki D-Lux pozwalają na efektywne i szybkie mycie okien i ram okiennych. Aby skutecznie umyć okna, w zupełności wystarczy płyn do mycia okien i miękka ściereczka do polerowania szyby. Niewielką ilością płynu możesz wyczyścić naprawdę duże okno, a proces czyszczenia zajmie Ci naprawdę mało czasu. Bez wody, bez chlapania, szybko i skutecznie, myj okna z produktami marki D-Lux. Może nawet polubisz myć okna?

 odtliuszczacz_1.jpg mleczko_1.jpg