Proszek do prania to nie jedyny detergent, którego możemy użyć podczas prania swoich ubrań czy tkanin potrzebnych w domu. Istnieją alternatywy, nad którymi warto się zastanowić, zwłaszcza jeśli jakość i specyfika prania w proszku niekoniecznie nam odpowiada.

Proszki do prania odpowiedzialne są za wiele przypadków pojawiania się alergii zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Często bywają nieadekwatnie drogie – a ich cena nie przekłada się na jakość prania. Jakie więc alternatywne rozwiązanie wybrać?

Wygodnie i jednorazowo

Dla osób, które nigdy nie wiedzą, ile proszku odmierzyć do prania, świetnym rozwiązaniem są kapsułki piorące. Zazwyczaj wrzuca się je do bębna pralki i mają zastosowanie jednorazowe, dzięki czemu nie trzeba dalej martwić się tym, jak dawkować proszek, aby pranie były faktycznie czyste, a jednocześnie, aby detergentu nie było za wiele.

Dla delikatnych ubrań

W przypadku, gdy w naszej szafie przeważają delikatne tkaniny, dobrą alternatywą dla proszku do prania jest po prostu płyn piorący. Zazwyczaj wybrać można odpowiedni produkt zarówno do rodzaju tkaniny, jak również właściwości dodatkowych – na przykład do ubrań czarnych albo dla zachowania koloru.

Wrażliwa skóra

Ciekawym rozwiązaniem – tańszym niż proszki, a wciąż bagatelizowanym – jest wybór żelu do prania. Żele są zwykle bardziej wydajne niż proszki, a do tego łatwiej jest je odmierzyć dzięki wygodnej nakrętce. Co więcej, wiele z nich jest hipoalergicznych, czyli idealnych do oczekiwań osób z wrażliwą skórą.

Orzechy do prania

Alternatywnym produktem, który dodatkowo pozostaje ekologiczny, są orzechy piorące Triumf. Orzechy pochodzą z Nepalu i są naturalne – nie tylko wyczyszcza dobrze ubranie, ale nie zostawią na nim też żadnej chemii i w dodatku zabiją wszelkie bakterie. Co więcej, jednego zestawu można używać dla nawet ponad 100 prań, co znacznie podnosi wydajność takiego rozwiązania.