Każdej pralce od czasu do czasu przydaje się porządne czyszczenie. Zazwyczaj wydaje nam się, że pralka jest wewnątrz czysta, jednak to wyłącznie wrażenie – niejednokrotnie zabrudzenia nie są widoczne od razu.

Każda używana regularnie pralka będzie w końcu wymagała czyszczenia. Im rzadziej jest czyszczona, tym większe ryzyko, że dojdzie do trwałego uszkodzenia elementów, a w efekcie – awarii pralki. Co więcej, nieczystości pozostałe po praniu osadzają się również na ubraniach, które wcale nie wychodzą z bębna czyste. Jak dbać o pralkę?
Usuń nieczystości
Bardzo istotną rzeczą jest regularne oczyszczanie filtra pralki – dzięki temu będzie ona działała o wiele lepiej. Istotne jest także czyszczenie szuflady na proszek i płyn do prania – często resztki detergentów osadzają się tam, powodując w końcu trudne do zmycia zabrudzenia oraz nieprzyjemny, ostry zapach chemii. Co więcej, sprzyja to mieszaniu np. płynu do prania delikatnych swetrów i proszku do codziennych ubrań, a to może uszkodzić rzeczy w pralce.
Warto też po każdym praniu sprawdzać uszczelkę przy bębnie na wypadek pozostałych w niej zabrudzeń. Czasami zdarzy się, że osadza się tam sierść zwierząt domowych czy np. niewyjęte z kieszeni chusteczki – należy usuwać je od razu po praniu.
Porządne czyszczenie
Prócz usuwania nieczystości istotne jest również to, aby zadbać o czystość samej pralki w miejscach, których nie wyczyścimy mechanicznie. Dobrym sposobem jest używanie czyścika do pralki DR BECKMANN (250 ml), który wystarcza na długo dzięki skoncentrowanej formule i usuwa kamień oraz pielęgnuje wnętrze pralki.
Co jakiś czas warto puścić tzw. puste pranie z odpowiednim detergentem. Sprawdzi się tutaj np. proszek do pralek DR BECKMANN (250 g), który nie tylko wyczyści bęben i uszczelki, ale również zdezynfekuje wszystkie układy w pralce i usunie nieprzyjemne zapachy powstałe np. z osadzających się nieczystości.